Programul ERASMUS+ cu titlul SAY.WRITE.SHOW – DEVELOPING STUDENTS’ AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILLS


Programul ERASMUS+ cu titlul SAY.WRITE.SHOW – DEVELOPING STUDENTS’ AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILLS (Spune. Scrie. Interpreteaza – Dezvoltarea abilitatilor de comunicare ale elevilor si cadrelor didactice) – 1 Sept 2016 – 31 Aug 2018

Prezentare proiect

Planul managerial al scolii a vizat in permanenta incercarea de adaptare a procesului educativ la normele si principiile educatiei de tip european, cu tot ceea ce presupune acesta: valori, metode, tehnici, promovarea conceptului de identitate culturala nationala si europeana, expunerea copiilor la exemple de bune practici din diferite domenii din diferite tari si/sau grupuri minoritare.

30 de elevi clasele a VII-a si a VIII-a din Scoala nr 51 au participat la proiectul CIVITAS cu titlul “Caruselul meseriilor” in perioada martie-mai 2016. Institutia aplicanta a fost Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti, iar cadrul didactic formator in Scoala nr 51 a fost profesor Claudia Putura – director adjunct.

No comment

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *