Programul ERASMUS+ cu titlul SAY.WRITE.SHOW – DEVELOPING STUDENTS’ AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILLS


Programul ERASMUS+ cu titlul SAY.WRITE.SHOW – DEVELOPING STUDENTS’ AND TEACHERS’ COMMUNICATION SKILLS (Spune. Scrie. Interpreteaza – Dezvoltarea abilitatilor de comunicare ale elevilor si cadrelor didactice) – 1 Sept 2016 – 31 Aug 2018

[cz_content_box type=”1″ fx_hover=”fx_zoom_1_hover” id=”cz_34453″ sk_overall=”border-radius:5px;border-bottom-style:solid;border-color:#dddddd;border-top-style:solid;border-right-style:solid;border-left-style:solid;padding-bottom:35px;padding-top:5px;border-width:1px 1px 1px 1px;background-color:unset !important;background-image:linear-gradient(180deg,#ffffff,#eeeeee);”][cz_service_box type=”vertical” title=”” icon=”fa czico-142-search-6″ id=”cz_94642″ sk_title=”font-size:18px;color:#001e69;” sk_icon=”font-size:30px;color:#1e73be;” sk_icon_con=”margin-bottom:10px;”]

Prezentare proiect

[/cz_service_box][cz_button title=”Descarca fisier” btn_position=”cz_btn_center” btn_effect=”cz_btn_zoom_in” link=”url:https%3A%2F%2Fscoala51.ro%2Fwp-content%2Fuploads%2F2022%2F04%2FProcedura-selectie-editiaII-1.pdf|target:_blank” id=”cz_38484″ sk_button=”border-radius:3px;background-color:#1e73be;padding-top:5px;margin-top:7px;position:relative;display: table;margin:0 auto;font-weight:400;font-size:12px;color:#ffffff;” cz_button=””][/cz_content_box]

Planul managerial al scolii a vizat in permanenta incercarea de adaptare a procesului educativ la normele si principiile educatiei de tip european, cu tot ceea ce presupune acesta: valori, metode, tehnici, promovarea conceptului de identitate culturala nationala si europeana, expunerea copiilor la exemple de bune practici din diferite domenii din diferite tari si/sau grupuri minoritare.

30 de elevi clasele a VII-a si a VIII-a din Scoala nr 51 au participat la proiectul CIVITAS cu titlul “Caruselul meseriilor” in perioada martie-mai 2016. Institutia aplicanta a fost Inspectoratul Scolar al Municipiului Bucuresti, iar cadrul didactic formator in Scoala nr 51 a fost profesor Claudia Putura – director adjunct.

Comentariile sunt dezactivate